Vaikų gynimo dieną – policijos pareigūnų šypsenos ir dovanos mažiausiems

Data

2021 06 01

Įvertinimas
0
Vaikų gynimo diena (29).jpg

Birželio 1-ąją, pasitinkant pirmąją vasaros dieną, jau daugiau kaip 70 metų tradiciškai minime ir Vaikų gynimo dieną. Šią dieną visas suaugusiųjų dėmesys – vaikų gerovei ir jų saugumui. O kaip tinkamai užtikrinti vaikų saugumą jų gyvenamoje aplinkoje ir kelyje šiandien vaikams ir jų tėvams pasakojo Kauno apskrities policijos pareigūnai, miesto parkuose išdaliję šimtus balionų ir linkėję gražios bei saugios vasaros. 
Šiandien Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kelių policijos valdybos pareigūnai ir Viešosios tvarkos valdybos bendruomenės pareigūnai Kauno miesto Draugystės, Dainavos ir Kalniečių parkuose surengė prevencines akcijas, skirtas Vaikų gynimo dienai paminėti. Jų metu policijos pareigūnai su vaikais bendravo apie saugų elgesį kelyje, dalijo informacinę medžiagą pėstiesiems, dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojams apie Kelių eismo taisykles (KET), atkreipė dėmesį į nepilnamečių eismo dalyvių daromus KET pažeidimus, su miestiečiais dalijosi gera nuotaika ir pasakojo apie policijos pareigūno profesiją. Pareigūnų kalbinti vaikai demonstravo puikias Kelių eismo taisyklių žinias ir džiaugėsi smagiomis Kauno apskrities policijos dovanomis – išdalinta šimtai balionų, knygelių, atšvaitų ir saldumynų.
Bendruomenės pareigūnai akcentavo, kad apie vaikų saugumą kalbėti svarbu ne tik šiandien, bet ir kasdien. Vaikai – viena jautriausių ir socialiai pažeidžiamiausių visuomenės grupių, todėl būtent suaugusieji už savo vaikų gerovę turėtų prisiimti didžiausią atsakomybę. 
Remiantis 2020 m. Kauno apskr. VPK statistika, Kauno apskrityje įvykusių eismo įvykių metu, kuriuose žuvo ar buvo sužeisti žmonės, praėjusiais metais buvo sužeisti 24 nepilnamečiai pėstieji ir 26 automobilių keleiviai, taip pat 7 nepilnamečiai mopedų vairuotojai ir 2 keleiviai, dar 17 dviratininkų, 1 motociklo keleivis, 3 elektrinių paspirtukų vairuotojai ir 1 keleivis, žuvo 1 pilnametystės nesulaukęs pėsčiasis. Šiemet, per pirmuosius tris mėnesius Kauno apskrities keliuose nukentėjo 13 nepilnamečių eismo dalyvių, iš jų 6 – pėstieji. 
Kauno apskrities policija vaikams linki smagios ir saugios vasaros, būkite atidūs ir savo kieme, ir miesto gatvėse.