Šventinę liepos 6-ąją Kaune – 5 neblaivūs vairuotojai

Data

2021 07 12

Įvertinimas
0
IMG_5350.jpg

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai, siekdami užtikrinti saugumą kelyje, praėjusią savaitę, liepos 5–11 dienomis, toliau tikrino, kaip eismo dalyviai laikosi Kelių eismo taisyklių (toliau – KET). Per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais užfiksavo 823 greičio viršijimo atvejus.
Didžiausias savaitės greičio rekordas fiksuotas Kauno r., Mastaičių k., kur leidžiamas maksimalus 50 km/val greitis. Gyvenvietėje automobilis „BMW“, vairuojamas jauno vyro (gim. 2000 m.) praskriejo 130 km/val greičiu. Vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas. 
Šventinę liepos 6-ąją Kelių patrulių kuopos pareigūnai Kauno mieste patikrino daugiau kaip 2 tūkst. vairuotojų blaivumą ir išaiškino penkis neblaivius vairuotojus. Keturiems vairuotojams nustatytas lengvas girtumas, tačiau vienas jų vengė pasitikrinti blaivumą. Apie 20.50 val., magistraliniame kelyje Vilnius-Kaunas-Klaipėda buvo sustabdytas Uzbekistano piliečio (gim. 1985 m.) vairuojamas „Skoda“ automobilis. Bendraujant su vairuotoju, nuo jo jautėsi stiprus alkoholio kvapas, kalba nerišli. Vairuotojui buvo paaiškinta, kad bus atliekamas blaivumo patikrinimas, tačiau vyras sąmoningais veiksmais stengėsi išvengti pūtimo į alkotesterį, galiausiai tikrintis blaivumą atsisakė, nors ir buvo įspėtas dėl baudžiamosios atsakomybės. Nustatytas ir vienas motociklo vairuotojas, vairavęs šią transporto priemonę neturint teisės to daryti. 
Dar apie 4,5 tūkst. transporto priemonių Kauno mieste ir rajone buvo patikrinta savaitgalį, liepos 9-11 d. Priemonės, skirtos neblaiviems vairuotojams išaiškinti, metu, buvo nustatyta dar 19 neblaivių vairuotojų, visiems jiems nustatytas lengvas girtumo laipsnis. Pareigūnai išaiškino ir neblaivų motociklo vairuotoją, kuriam nustatytas nežymus girtumas (0,25 prom.) ir vilkiko vairuotoją, kuriam taip pat nustatytas nežymus girtumo laipsnis (0,21 prom.). Savaitgalį, liepos 10 d., magistraliniame kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis, pareigūnai sustabdė ir neblaivų dviratininką (gim. 1962 m.), kuriam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,70 prom. ir tai yra didžiausias nustatytas girtumas dviratininkui per visą savaitę. Taip pat savaitgalį, avaringuose ir pavojinguose ruožuose, kuriuose dėl greičio viršijimo įvyksta daugiausia eismo įvykių, siekiant užtikrinti eismo saugumą, buvo sustiprinta greičio kontrolė. 
Iš viso per savaitę Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 32 neblaivius vairuotojus ir 6 dviratininkus. Taip pat nustatyta ir 20 asmenų, kurie vairavo transporto priemones neturėdami tam teisės.


Kauno apskrityje šiais metais žuvo 5 eismo dalyviai (pernai iki liepos mėnesio pabaigos – 14), dar 338 sužeisti (pernai – 350). Pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.