Suvieniję jėgas kaimynai kuria „Saugius kiemus“ ir sieki apsisaugoti nuo vagišių

Data

2021 06 17

Įvertinimas
0
_R3A1837.jpg

Trečiadienį Kaune, Žalgirio arenos prieigose, startavo konkursas „Saugus kiemas 2021“. Kauno apskrities policijos komisariatas (VPK) ir toliau ieško unikalių bei netradicinių būdų, kurie padėtų apsaugoti ne tik žmones ar jų namus, bet ir kiemus bei jų automobilius.
Praėjusiais metais Kaune apvogta daugiau nei 800 automobilių, todėl policijos pareigūnai ragina gyventojus prisidėti prie bendro saugumo kūrimo. Anot idėjos sumanytojo ir koordinatoriaus, Kauno apskrities VPK Kauno miesto bendruomenės policijos pareigūno Dariaus Joneikio, prie šio konkurso nuo kovo iki trečiadienio prisijungė 24 saugiais norintys tapti kiemai. Aktyvausi buvo kauniečiai (18 kiemų), taip pat prisijungė po tris Kauno rajonų ir kaišiadoriečių kiemus. Kiekviena komanda yra subūrusi dešimt kaimynų, kurie daugiabučių ar nuosavų namų kiemuose laiko savo automobilius ir kenčia nuo vagysčių. „Ačiū visiems, kurie priima šį iššūkį ir dalyvauja „Saugaus kiemo“ konkurse. Tik kartu galime daugiau“,- į pirmąjį renginį, po kelių mėnesių bendravimo virtualiu būdu, susirinkusius dalyvius sveikino D.Joneikis.
Jam pritarė ir konkurso „Saugus kiemas“ komisijos pirmininkas, Kauno apskrities VPK Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Remigijus Stukas. „Labai gaila, kad vis dar susiduriame su vagysčių iš automobilių problema. Žinoma, talkinant pareigūnams, jų skaičius mažėja, tačiau vienas lauke ne karys, tik kartu galime nugalėti visas blogybes“,- kalbėjo viršininkas.
Lietuvoje pirmą kartą vykstančio konkurso metu pristatytas unikalus saugius kiemus kuriantis konkursas „Saugus kiemas 2021“, dalyviams buvo išdalinti ir specialūs konkurso lipdukai, kuriais kaimynai puošė savo automobilius bei laiptinių duris ir kitas matomas vietas. Iš arčiau susipažinta su nelengvu pareigūnų darbu ir pagrindiniais jų darbo įrankiais bei technika. Net penkias valandas trukusio renginio metu Kauno apskrities gyventojai turėjo paskutinę progą užsiregistruoti šiame konkurse, pažinti itin įdomias kriminalistinių tyrimų ekspertų darbo subtilybes ar pabendrauti su Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pareigūnais. Maža to, norintieji turėjo progą pasikonsultuoti su didžiausių šalies draudimo bendrovių atstovais, taip pat laukė konkursai ir kiti prizai.
Konkurse dalyvaujantis kaunietis Eugenijus džiaugėsi tokia galimybe. Vyriškis pasakojo, jog kartu su sąmoningais kaimynais dar šiais metais kieme įdiegė įvairių saugumo priemonių. „Atnaujinome visas vaizdo stebėjimo kameras. Pats nesu nukentėjęs nuo vagišių, tačiau kaimynai to neišvengė. Iš vieno naujo automobilio buvo pavogti žibintai, dar vienas automobilis tyčia apibraižytas su atsuktuvu, todėl esu įsitikinęs, jog toks konkursas padės atkreipti gyventojų dėmesį į saugesnę aplinką“,- tikino pašnekovas.
Po pusmečio pareigūnų ir socialinių partnerių komisija vertins kiekvieno kiemo indėlį užtikrinant saugesnę aplinką ir nusikalstamų veikų skaičių toje aplinkoje. Anot D.Joneikio, gruodžio 16 dieną ir paaiškės dešimt saugiausių kiemų. Jis tikisi, jog šis konkursas taps tradiciniu, ir akcentuoja, kad nugalėtojų laukia Kauno miesto savivaldybės, „BTA“ ir „Compensa“ draudimų, bendrovių „Inchcape“, „Sherlog“ prizai.