exclamation

Informuojame, kad nuo 2020-11-27 18:00 iki 2020-11-29 18:00 ir nuo 2020-12-04 18:00 iki 2020-12-06 18:00 bus atliekami IS infrastruktūros perkėlimo darbai. Dėl šios priežasties galimi trumpalaikiai portalo „Mano vyriausybė“ veiklos sutrikimai. Atsiprašome už nepatogumus.

Policijos dieną už išgelbėtas žmonių gyvybes apdovanotas jaunas kaunietis

Data

2019 10 03

Įvertinimas
1
Andrius Jakelis - Copy.JPG

Spalio 2-ąją visoje Lietuvoje minint Angelų Sargų, Policijos, dieną, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai susirinko į iškilmingą apdovanojimų ceremoniją, kuri vyko Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje. Po Šv. Mišių daugiau nei 50 pareigūnų tarė Tėvynės Labui, taip pat 15 naujai priimtų pareigūnų tarė priesaikos žodžius. Be pareigūnų nepamiršti liko ir pilietiški apskrities gyventojai.


Tradicija tapę, kad kiekvienais metais minint policijos dieną pagerbiami ir itin pilietiškai pasielgę gyventojai. Šiemet „Gėrio Sergėtojo“ statulėlė buvo įteikta kauniečiui Andriui Jakeliui. Jis liepos 26 d. naktį su kolegomis vyko iš Vilniaus į Kauną, kuomet pastebėjo įvykusį eismo įvykį, kurio metu automobiliui patekus į avariją, iš automobilio iškrito ir ant kelio be sąmonės liko gulėti keleiviai. Vaikinas nedvejodamas sustabdė savo automobilį ir puolė padėti į nelaimę patekusiems žmonėms, Andrius pradėjo stabdyti greitkeliu važiuojančias transporto priemones, tam, jog nei viena mirtinai nesužalotų ant kelio gulinčių asmenų. Netrukus sustojus vilkikui eismas buvo užblokuotas, tačiau pastebėjus, jog iš automobilio variklio skyriaus pradėjo rūkti dūmai, vyras nedvejodamas puolė prie automobilio ir atjungė akumuliatorių, kad nekiltų gaisras ir nebūtų dar skaudesnių pasekmių. Šiam narsiam jaunuoliui spalio 2-ąją pareigūnai tarė nuoširdžią padėką bei įteikė simbolinę „Gėrio sergėtojo“ skulptūrėlę.


„Šio jauno vyro dėka buvo išvengta dar didesnės nelaimės ir net išgelbėtos žmonių gyvybes. Didžiuojamės galėdami pasveikinti ir padėkoti šiam itin pilietiškai pasielgusiam ir abejingam nelikusiam jaunam vyrui“, - teigia Kauno apskr. VPK pareigūnai.


Iškilminguose apdovanojimuose taip pat dalyvavo partneriai ir kitų įstaigų atstovai, kurie už nepriekaištingą tarnybą, glaudų bendradarbiavimą apdovanojo Kauno apskrities policijos pareigūnus. Padėkas pareigūnams išreiškė Kauno miesto ir Kauno rajono savivaldybės, Kėdainių bei Jonavos rajono savivaldybės, Kauno apygardos prokuratūros atstovai bei kiti garbingi svečiai. Šiais metais šventinę atmosferą dar labiau sustiprino pačių pareigūnų sukurtas choras, kurio giesmės skambėjo Šv. Mišių metu.