Patikrinimų metu įkliuvo beteisis vairuotojas, pas kurį rasta ir narkotinės medžiagos

Data

2020 12 10

Įvertinimas
0
IMG_20201209_223722.jpg

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai vakar, gruodžio 9 d., Kaune (Vaidoto g. ir Linkuvos g.) vykdė policinę priemonę, skirtą neblaiviems, apsvaigusiems nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų vairuotojams, taip pat saugos diržų naudojimo, pėsčiųjų kontrolę bei kitų asmenų daromiems teisėtvarkos pažeidimams išaiškinti. 
Pareigūnai džiaugiasi, kad vykdytų patikrinimų metu viešosios tvarkos pažeidimų neužfiksuota,  o dėl blaivumo patikrinus 124 vairuotojus, neblaivių vairuotojų nenustatyta.
Tačiau vykdant patikrinimus, Linkuvos g., pas automobilio vairuotoją, dalinės apžiūros metu, rasta galimai narkotinė medžiaga (baltos spalvos milteliai), slėpta vairuotojo pirštinėje. Pareigūnai išsiaiškino, kad ne kartą už vairavimą apsvaigus nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų baustas minėto automobilio vairuotojas neturi teisės vairuoti. Jam surašytas protokolas dėl pakartotinio transporto priemonių vairavimo, būnant neblaiviam arba apsvaigusiam nuo narkotinių, psichotropinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau LR ANK) 427 str. 1 d. (už tai gresia piniginės baudos nuo 1200 iki 2000 eurų) ir dėl transporto priemonės vairavimo neturint teisės vairuoti, kai vairuojančiam asmeniui atimta ar sustabdyta teisė vairuoti transporto priemones pagal LR ANK 424 str. 4 d. (už tai gresia piniginės baudos nuo 1100 iki 1500 eurų). Taip pat pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d. (už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų). 
Pareigūnai primena, kad tokios policinės priemonės vykdomos nuolat, siekiant užtikrinti visuomenės saugumą kelyje.