Kėdainiuose Kūčių išvakarėse aptikta naminukės gaminimo įranga

Data

2020 12 30

Įvertinimas
0
nuotrauka_nr_7.jpg

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau Kauno apskr. VPK) Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai Kūčių išvakarėse, gruodžio 23 d., išaiškino nelegalią galimai naminės degtinės gamybos vietą. Sulaikytas įtariamasis, jam gresia baudžiamoji atsakomybė. 
Policijos pareigūnai, reaguodami į anoniminį pranešimą dėl galimai gaminamos naminės degtinės, gruodžio 23 d. apie 18.00 val. Kėdainiuose, Svirskio g., ūkiniame pastate iš tiesų aptiko ne tik didelį kiekį galimai naminės degtinės, bet ir žaliavos bei įrangos jai gaminti. 
Patikros metu buvo rasta galimai naminės degtinės gaminimo aparatas, 1 tona raugo, apie 50 litrų skaidraus skysčio, turinčio specifinį naminės degtinės kvapą, taip pat virš tonos cukraus ir kiti daiktai, kurie galimai buvo naudojami naminės degtinės gamybai. Visi rasti daiktai paimti, daliai jų paskirti alkoholinių skysčių ir aparatų naminiams stipriems alkoholiniams gėrimams gaminti tyrimai. 
Įvykio vietoje sulaikytas kėdainietis (gim. 1960 m.) ūkinio pastato šeimininkas, jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. 
Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto naminių stiprių alkoholinių gėrimų gaminimo, laikymo, gabenimo ar realizavimo, pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201 str. 2 d. Už tai vyrui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. 
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ojo sk. prokurorai. 

Pareigūnai gyventojus ragina visada pranešti apie tokias nusikalstamas veikas. Interneto svetainė www.beseselio.lt – platforma, suteikianti galimybę kiekvienam Lietuvos gyventojui, pastebėjusiam nelegalios prekybos vietą, apie ją anonimiškai pranešti internetu. Tinklapyje integruotas Lietuvos šešėlio žemėlapis viešai nurodo taškus, kuriuose klesti nelegali prekyba. Šis Lietuvos šešėlio žemėlapis yra galimybė kiekvienam sąmoningam visuomenės nariui prisidėti prie šešėlinės ekonomikos naikinimo. Projektą įgyvendina viešoji įstaiga „Lietuva be šešėlio“. 

Vaizdo įrašas iš įvykio vietos (nuoroda).