Kauno kriminalistai aptiko daugiau nei 171 tūkst. galimai neteisėtai įgytų eurų

Data

2017 12 21

Įvertinimas
0
5.jpg

Trečiadienį, gruodžio 20 d., Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos (toliau – Kauno apskr. VPK KP ENTV) pareigūnai, turėdami informacijos apie galimai vykdomą neteisėtą veiką, apie 22.30 val. pasienio punkte sustabdę ir patikrinę automobilį „Seat Alhambra“ rado iš viso 171 170 eurų, galimai įgytų neteisėtu būdu.


Kalvarijos-Budzisko pasienio punkte Kauno kriminalistams pasiteiravus, ar automobilyje sėdintys asmenys turi deklaruojamų pinigų, šie atsakė neigiamai. Kilus įtarimams buvo patikrintas automobilis, kuriame pareigūnai aptiko paslėptus pinigų paketus. Priekinėje panelėje rasta 54 370 eurų. Patikrinus automobilį detaliau, galinio sparno įrengtoje slėptuvėje kriminalistai aptiko dar 109 800 eurų. Taip pat buvo aptikti 7 tūkst. eurų, kuriuos vyrai slėpė rūbuose. Manoma, kad rasti pinigai, kurių bendra suma 171 170 eurų, įgyti vykdant nusikalstamas veikas. Pareigūnai sulaikė automobilio vairuotoją (gim. 1962 m.) ir keleivį (gim. 1957 m.). Pas vieną iš vyrų namuose, kratos metu, rastas ir paimtas nelegaliai laikomas ginklas.


Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199 str. 1 d. ir 189-1 str. 1 d, dėl neteisėto praturtėjimo ir kontrabandos. Už tai gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.


55 metų Kauno miesto gyventojas anksčiau jau teistas už nusikalstamu būdu gauto turto įgijimą ar realizavimą ir neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. 60-metis Kauno rajono gyventojas anksčiau teistas nėra.


Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.