Kaune sulaikyti 8 asmenys, ir platinę, ir pirkę narkotines medžiagas

Data

2021 01 07

Įvertinimas
1
nntv3.jpg

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai po sėkmingai surengtų operacijų, Kaune sulaikė 8 asmenis, tarp kurių ir narkotinių medžiagų platintojai, ir pirkėjai. 
Atliekant tyrimą dėl vagysčių iš gyvenamųjų namų, policijos pareigūnams pavyko išaiškinti asmenis, disponavusius ir platinusius narkotines medžiagas. Tarp sulaikytų asmenų – 3 platintojai ir 5 asmenys, ketinę įsigyti narkotinių medžiagų.
Bendradarbiaujant su Kauno apygardos Kauno apylinkės prokuratūra, policijos pareigūnai praėjusių metų gruodžio 17-18 dienomis Kaune, Veiverių g., Antanavos g., ir Savanorių pr., surengė tris operatyvias sulaikymo operacijas, kurių metu buvo sulaikyti 4 asmenys. Tarp sulaikytųjų – praeityje teistas Prienų gyventojas (gim. 1993 m.) ir anksčiau neteistas garliaviškis (gim. 1990 m.), abiems vyrams pareikšti įtarimai dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Kiti du sulaikytieji – anksčiau neteisti kauniečiai (gim. 1990 m. ir 1962 m.), įtariami narkotinių medžiagų platinimu. Sulaikymo metu vieno iš įtariamųjų (gim. 1990 m.) automobilyje buvo rasta 12 pakuočių augalinės kilmės medžiagos, galimai kanapių ir 3 paketai narkotinės medžiagos, kaip įtariama, amfetamino. Kratų metu taip pat aptikta narkotinių medžiagų pakavimo maišeliai, svarstyklės. Atliekant kratas, vienas įtariamųjų (gim. 1962 m.) iš namų bandė išsinešti labai didelį kiekį galimai narkotinės medžiagos amfetamino. 
Toliau tęsiant tyrimą, šių metų sausio 5 d., antradienį, įvairiose Kauno vietose (Karaliaus Mindaugo pr., Panerių g. ir P. Vaičaičio g.) buvo sulaikyti dar 5 kauniečiai. Tarp sulaikytųjų – anksčiau už vagystes, smurtą, dokumentų padirbinėjimą ir kitus nusikaltimus teistas vyras (gim. 1998 m.), šįkart įtariamas narkotinių medžiagų platinimu ir kiti 4 asmenys, ketinę įsigyti narkotinių medžiagų – anksčiau ne kartą už plėšimus ir vagystes teistas vyras (gim. 1995 m.), už disponavimą narkotinėmis medžiagomis praeityje teista moteris (gim. 1991 m.), ir du anksčiau neteisti vyrai (gim. 1991 m. ir 1990 m.), tarp kurių antrą kartą įkliuvo gruodį sulaikytas, narkotinių medžiagų platinimu įtariamas vyras, šįkart sumanęs narkotikų įsigyti pats.
Asmenims, įtariamiems narkotinių medžiagų platinimu, tarp jų ir disponavimu labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų, paskirtos kardomosios priemonės – intensyvi priežiūra, likusiems asmenims, įtariamiems disponavimu narkotinėmis medžiagomis paskirtos švelnesnės kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir dokumentų paėmimas. 
Kauno apskr. VPK kriminalistai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti arba dėl neteisėto disponavimo  labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso (toliau – LR BK) 260 str. 1-3 d. ir dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis be tikslo jas platintinti, pagal LR BK 259 str. 1 d. Už narkotinių medžiagų platinimą gresia laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų, už didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimą – nuo 8 iki 10 metų, už labai didelio kiekio – nuo 10 iki 15 metų. Įtariamiesiems, disponavusiems narkotinėmis medžiagomis be tikslo jas platinti, gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki 2 metų. 
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 6-ojo sk. prokurorai.

Vaizdo įrašas iš įvykio vietos.