Kaune stiprinama dviračių ir elektrinių paspirtukų kontrolė

Data

2021 06 21

Įvertinimas
0
1 (18).jpg

Įsibėgėjant vasarai ir į miesto gatves išvažiavus vis daugiau pačių įvairiausių dviračių transporto priemonių, Kauno apskrities policijos pareigūnai pastebi ir dažnesnių tokių transporto priemonių vairuotojų daromus Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) pažeidimus. Maža to, pėstieji bei motociklų, mopedų, dviračių ir elektrinių paspirtukų vairuotojai bei jų keleiviai vis dažniau patenka į eismo įvykius. 
Atsižvelgiant į vis dažnesnius KET pažeidimus, susijusius su minėtomis transporto priemonėmis, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Patrulių rinktinės pareigūnai kartu su Viešosios tvarkos valdybos pareigūnais paskutines dvi birželio savaites, kiekvieną dieną, vykdys prevencines priemones pėsčiųjų perėjose bei pėsčiųjų ir dviračių takuose, siekiant užtikrinti KET reikalavimų laikymąsi ir eismo saugumą. 
Prevencinių priemonių metu, pareigūnai stebės, kaip dviratininkai laikosi jiems keliamų KET reikalavimų, t.y., ar dėvi šviesą atspindinčias liemenes, šalmus, naudoja įjungtus žibintus, važiuoja techniškai tvarkingais dviračiais. Taip pat pareigūnai tikrins, ar važiuojantys dviratininkai, elektrinių paspirtukų (iki 1 kW) vairuotojai turi teisę važiuoti gatve pagal galionjančius amžiaus reikalavimus, ar galingesnių elektrinių paspirtukų (nuo 1 iki 4 kW) vairuotojai nevažiuoja pėstiesiems skirtose zonose. Ekipažuose dirbantys policijos pareigūnai taip pat vertins elektrinių paspirtukų, dviračių, motociklų, mopedų vairuotojų KET pažeidimus, daromus manevruojant tarp kitų transporto priemonių. 
Praėjusią savaitę, birželio 14–20 d., policijos pareigūnai dėl KET pažeidimų administracinėn atsakomybėn jau patraukė 12 dviratininkų. Jiems surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 428 str. 6 d. ir 1 d., už šiuos pažeidimus dviračių vairuotojai turės susimokėti pinigines baudas. Priemonės metu policijos pareigūnai KET taisykles priminė kelioms dešimtims eismo dalyvių, išdalijo šimtus skrajučių su aktualia saugaus eismo informacija. Policinė priemonė bus vykdoma ir visą šią savaitę.