Kaišiadoryse siautėję vagišiai – sulaikyti

Data

2020 12 09

Įvertinimas
0
sdsdsd.JPG

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kaišiadorių rajono policijos pareigūnai praėjusią savaitę nustatė ir sulaikė asmenis, paskutinius tris mėnesius vykdžiusius vagystes Kaišiadorių rajone. 
Šių metų rugsėjo 18 d. Kaišiadorių r., Eitekonių k., buvo pastebėta, kad, įsilaužus į sodybą, pavogta traktoriuko priekaba. Sekančią dieną gautas pranešimas, kad Gegužinės k. iš sandėliukų pavogtas automobilinio akumuliatoriaus įkroviklis, meškerė, sugadintos durys. Panašios vagystės įvykdytos ir rugsėjo 27 bei 28 d., kuomet iš Vilionių k. esančios sodybos pavogti joje buvę įvairūs daiktai, o Kaišiadoryse, įsibrovus į įmonei priklausantį pastatą, pavogtas deguonies balionas, deguonies ir propano guminės žarnos su dviem reduktoriais bei metalo pjovimo įrankiu, keturi metaliniai refiveriai, metaliniai laipteliai ir kt. 
Vagystės vykdytos ir kitą mėnesį. Spalio 1 d. Stoniavos k. pastebėta, kad, įsilaužus į garažą, pavogta 100 litrų dyzelinio kuro, o spalio 28 d. gautas pranešimas, jog buvo įsibrauta į Kaišiadorių įmonės cecho patalpas ir pavogti pastate buvę įvairūs daiktai: pusiau automatiniai suvirinimo aparatai, akumuliatoriniai, elektriniai suktukai, kampiniai šlifuokliai, nešiojamasis kompiuteris ir jame buvę įmonės dokumentai. Dėl šios vagystės įmonė patyrė apie 1500 eurų turtinę žalą. 
Vėliau, laikotarpiu nuo lapkričio 7 iki 15 dienos, Kaišiadoryse, įsilaužus į gyvenamąjį namą, pavogtas televizorius, indukcinė kaitlentė, akumuliatoriniai suktuvai-gręžtuvai, šlifuokliai, sukimo antgalių komplektas, senovinės monetos, lauko šviestuvas, aukšto slėgio plovykla. Patirti nuostoliai buvo įvertinti 1700 eurų.
Kaišiadorių rajono policijos komisariato pareigūnai gruodžio 1 d. sulaikė du asmenis, kurie siejami su minėtomis vagystėmis. Anksčiau už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis bei vagystes kelis kartus teistam Kaišiadorių rajono gyventojui (gim. 1986 m.) paskirta kardomoji priemonė – periodinis registravimasis policijos įstaigoje. Kitam, su dviem iš anksčiau minėtų nusikalstamų veikų siejamam, praeityje už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus teistam Kaišiadorių miesto gyventojui (gim. 1997 m.) paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Tyrimo metu nustatytas ir trečiasis vyras (gim. 2000 m.) – už vagystes ir viešosios tvarkos pažeidimus anksčiau teistas Kaišiadorių miesto gyventojas, galimai dalyvavęs nusikalstamose veikose. Jis taip pat įpareigotas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. 
Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl vagystės pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 str. 2 d. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų.
Tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 4-ojo ir 6-ojo skyriaus prokurorai.