Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena

Data

2020 12 09

Įvertinimas
0
Lietuvos-Policija-Kysis-Ispurvina.jpg

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena, inicijuota ir paskelbta Jungtinių Tautų. Tarptautinė antikorupcijos diena skirta kovos su korupcija problemoms spręsti, atkreipti visuomenės dėmesį į plintančią korupciją, paskatinti žmones užkirsti jai kelią.
Antikorupciniam švietimui, korupcijos problemoms Lietuvos policija didelį dėmesį skiria jau beveik dešimtmetį. 2011 m. buvo įsteigta Policijos departamento Imuniteto valdyba, vėliau ir policijos įstaigų imuniteto padaliniai, kurie aktyviai vykdo policijos darbuotojų apsaugą nuo galimo neteisėto poveikio, korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų prevenciją ir tyrimą, teikia praktinę ir metodinę pagalbą policijos darbuotojams ir kt. Gyventojams, įtraukiant socialinius partnerius, valstybines ir nevyriausybines institucijas, nuolat rengiamos įvairios prevencinės akcijos, sulaukiančios didelio susidomėjimo (pavyzdžiui, mokinių antikorupcinis konkursas „Sąžiningumo pamokos“, kava degalinėse „Circle K“, renginys su techninių apžiūrų centrais ir pan.).
Visuomenės ir pareigūnų bendromis pastangomis ugdomas sąmoningumas, padedantis užkirsti kelią korupcijai ir primenantis, kad kyšis išpurvina.