Gimnazistai susipažino su policijos pareigūno profesija

Data

2022 11 24

Įvertinimas
0
Nuotrauka (2).jpeg

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai kartu su Lietuvos policijos mokyklos atstovais bendradarbiaudami su Kauno regioninio karjeros centro „KARJERAS“ atstovais pakvietė moksleivius susipažinti su pareigūno profesija. Susitikimo metu daugiau nei pusšimtis moksleivių aktyviai domėjosi, kaip pasirinkti nelengvą, bet itin įdomią bei prasmingą profesiją.
Trečiadienį, lapkričio 23 dieną, Kauno apskrities vyriausiame policijos komisariate (toliau – Kauno apskr. VPK) Radvilėnų pl. 1 C, Kaune, lankėsi 9-11 klasių gimnazistai iš Kauno „Santaros“ bei Kauno r. Domeikavos gimnazijų. Kauno apskr. VPK Bendruomenės pareigūnų veiklos skyriaus viršininkė Agnė Greblikaitė sveikindama visus susirinkusius, atkreipė dėmesį, jog pareigūno profesija – ypatinga. „Džiugu matyti tiek susidomėjusiųjų tikrai nelengva, bet itin įdomia profesija. Šio susitikimo metu turite progą tiesiogiai užduoti ir gauti atsakymus į visus rūpimus klausimus, jog netolimoje ateityje prisijungtumėte prie policijos bendruomenės“, – linkėjo pareigūnė A. Greblikaitė.
Susitikimo pradžioje Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) atstovės pristatė stojimo tvarką, reikalavimus, supažindino su normatyvų laikymu. Moksleivius labiausiai sudomino nepriekaištingos reputacijos kriterijus, todėl LPM atstovės sulaukė ne vieno klausimo su situacijomis, kas būtų traktuojama kaip nepriekaištingos reputacijos neturėjimas. Taip pat gimnazistai domėjosi, kiek laiko ir kokiomis formomis apmokomi būsimi pareigūnai.
Supažindinus su stojimo tvarka, moksleiviai turėjo unikalią galimybę išgirsti ir pamatyti Kauno apskr. VPK Kriminalistinių tyrimų valdybos pareigūnų darbo specifiką. Pareigūnai pademonstravo turimas naujausias darbo priemones – bepiločius orlaivius (dronus), skenerius, parodė, kokie vaizdo įrašai gaunasi su pastarosiomis priemonėmis. Moksleiviai susidomėję stebėjo, kaip bepilotis orlaivis su termovizoriumi pastate užfiksavo besislepiantį asmenį ir kokia vaizdo medžiaga gaunama po eismo įvykio panaudojus skenerį. 
Susitikimo „vinimi“ tapo Kauno apskr. VPK Reagavimo valdybos Kinologų poskyrio pareigūnų ir jų keturkojų partnerių prisistatymas. Kinologai pristatė savo darbo užkulisius, pasidalino, kokios tarnybinių šunų veislės pačios populiariausios bei visus susirinkusius nustebino atskleisdami, jog tarnybiniai šunys yra kinologų šeimos nariai, su kuriais jie gyvena. Atsisveikinant gimnazistai buvo pakviesti į lauką, kur tarnybiniai šunys pademonstravo keletą komandų bei imitavo narkotinių medžiagų paiešką.