Dovanos Kauno apskrities moksleiviams – tūkstančiai gyvybę gelbstinčių priemonių

Data

2019 09 02

Įvertinimas
0
4.jpg

Kauno mieste ir Kėdainių, Jonavos, Kaišiadorių bei Kauno rajonuose Mokslo ir žinių dienos proga sveikindami moksleivius, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai įteikė visiems pirmokams saugumą kelyje padedančias užtikrinti priemones – atšvaitus. Šie šviesą atspindintys elementai įteikti beveik 7 000 pirmokų.


Kartu su naujais mokslo metais ateina ir niūrus laikas, kuomet ankstyvi rudens rytai ir vakarai tampa tamsesni, o blogas oras vis labiau blogina vairuotojams matomumą kelyje. Tam, kad mažieji eismo dalyviai būtų ryškūs ir matomi, kad jų kelionė į mokyklas ir namus būtų saugi, vykdant akciją „Saugus pirmokas“, rugsėjo 2-ąją dieną ugdymo įstaigose pasklido apie 6 800 atšvaitų, padėsiančių užtikrinti moksleivių saugumą kelyje.


Šventiškai nusiteikusius moksleivius pirmąją mokslo metų dieną visoje apskrityje sveikino ne tik gausus būrys pareigūnų, bet ir  policijos bičiulis Amsis. Jis priminė vaikams, jog atšvaitą reikia dėvėti dešinėje drabužių pusėje, tam, jog priešais atvažiuojantys automobilių vairuotojai jau iš tolo juos matytų.


Mažuosius eismo dalyvius taip pat pasieks ir ryškiaspalvės liemenės, kurios itin reikalingos atokiau nuo centro ar ugdymo įstaigų gyvenantiems vaikams, kur esant mažesniam apšvietimui jie tampa sunkiau pastebimi. Pradinukų saugumui kelyje užtikrinti bus dalinamos  UAB „Kesko Senukai Lithuania“ įsteigtos šviesą atspindinčios liemenės, kurių šiemet iš viso pagaminta net 2 000.  Mažiesiems eismo dalyviams skirtos liemenės yra ryškios ir pastebimos iš kur kas didesnio atstumo esant net itin prastam matomumui.


Prie septintus metus vykstančios akcijos „Saugus pirmokas“, siekiant užtikrinti moksleivių saugumą, noriai prisidėjo ir atšvaitus pirmokams taip pat dovanojo socialiniai partneriai: draudimo bendrovė „Ergo“, „Navas Racing Club“, vairavimo mokyklos „ARV-Auto“ ir „Rigveda“, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos.


Kauno apskrities policijos pareigūnai linki visiems moksleiviams įdomių ir, svarbiausia, saugių mokslo metų!