Tęsiant tyrimą sulaikyti dar du asmenys

Data

2018 11 02

Įvertinimas
0
DSC_0021.jpg

Lapkričio 1 d., Kaune, Ateities pl., tęsiant ikiteisminio tyrimo veiksmus sulaikyti du Estijoje gyvenantys asmenys (gim. 1990 ir 1989 m.) dėl galimo sukčiavimo ir netikrų elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo, klastojimo ar neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone. Šiandien bus kreipiamasi į Kauno apygardos teismą dėl kardomųjų priemonių skyrimo šiems asmenims.


Praėjusią savaitę, spalio 27 d., buvo sulaukta pranešimo, kad įtartinai atrodantys asmenys bando bankomate išgryninti pinigus iš bankomato. Į gautą pranešimą nedelsiant sureagavę Kauno apskrities policijos pareigūnai Kaune, prie prekybos centro, sulaikė Estijos pilietį (g. 1990 m.), kuris bankomate bandė išgryninti pinigus. Pas sulaikytąjį rasta 15 plastikinių mokėjimo kortelių. Tą pačią dieną buvo sulaikyti dar du Estijos piliečiai, gimę 1990 m. 1987 m., kurie bankomate bandė išgryninti pinigus. Pas juos rasta 30 plastikinių mokėjimo kortelių. Kiek vėliau Kaune, V. Krėvės pr., prekybos centre, sulaikytas vyras (g. 1987 m.), kuris bankomate bandė išgryninti pinigus. Pas ji rastos 7 plastikinės mokėjimo kortelės. Visi asmenys sulaikyti, jiems paskirtos kardomosios priemonės.


Kauno apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 214 str. 1 d. ir 182 str. 1 d. , dėl sukčiavimo ir netikros elektroninės mokėjimo priemonės gaminimo, tikros elektroninės mokėjimo priemonės klastojimo ar neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis. Už tai gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki šešerių metų. Asmenims paskirtos kardomosios priemonės – suėmimas dviem mėnesiams.


Pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją ir primena, kad visuomet pastebėjus galimai daromą teisės pažeidimą, apie tai nedelsiant praneškite bendruoju pagalvos telefonu 112.