Sužinoti, kaip saugiai keliauti su gyvūnais, Kaune gyventojus kvietė pareigūnai

Data

2020 07 24

Įvertinimas
0
IMG_0189.png

Šiandien, liepos 24 d., Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai kartu su socialiniais partneriais kauniečių ir miesto svečių kartu su savo keturkojais augintiniais laukė prie Žalgirio arenos, kur mokoma, o galbūt kažkam ir priminta, kaip saugiai keliauti su savo augintiniais.

Ne visiems saugios gyvūnų kelios norma
Pareigūnai pastebi, kad gyventojai dažnai apskritai neprisega savo augintinių. „Tie asmenys, kurie vedasi savo augintinius į parodas, yra linkę juos vežtis transportavimo dėžėse, gabenti saugiai, nes tikrai rūpi augintinis. Kiti gyventojai gal tiesiog neatkreipia dėmesio, kaip svarbu augintinį taip pat gabenti prisegtą“, - teigia Kauno apskrities policijos Kelių policijos valdybos Tarnybos organizavimo skyriaus specialistė Rasita Henriot. Į renginį su savo keturkoju augintiniu – ilgaplaukiu standartiniu taksu „Kašmyru“, atvykusi pareigūnė pabrėžė, kad palaidas augintinis gali trukdyti vairuotojui – ir ant kelių užlipa, ir pro langą dairosi, ir po automobilio saloną bėgioja. „Kelyje esame ne vieni, apstu kitų eismo dalyvių, todėl mums vairuotojams, budrumas ypač reikalingas“, - ragina nevežti neprisegtų augintinių pareigūnė. Gyvūnas turi būti saugiai pritvirtintas specialiais, gyvūnams pritaikytais saugos diržais ar būti transportuojamas specialiame, pritvirtintame narve. Naudojant šias priemones, greitai stabdant gyvūnas išlieka savo vietoje, nesukeliamas pavojaus kitiems keleiviams.

Maksimali bauda
Ar gyventojams, neteisingai, neprisegus vežantiems augintinius gresia baudos? Pareigūnai akcentuoja, kad pati bauda už Kelių eismo taisyklių pažeidimą nėra didelė, tačiau tuo pačiu primena, kad maksimali bauda kur kas skaudesnė nei paploninta piniginė: „Sužalotas mylimas augintinis – manau, pati didžiausia bauda. Įsivaizduokime, kad automobilyje prie stiklo pasidėjote knygą ir ši, staigiai keičiant kryptį, smailiuoju galu sužalojo jus. Lygiai taip pat ir neprisegtas augintinis – krisdamas jis gali ne tik jus sužaloti, bet ir, žinoma, susižaloti pats. O tai, manau, mums, augintinių šeimininkams tikrai didesnė bauda nei piniginė“, - būti sąmoningais ir atsakingais dalyvaujant eisme ragina R. Henriot.

Netrūko dovanų ir pasirodymų
Renginio metu gyventojai patys galėjo išbandyti saugos diržų simuliatorių, susipažinti su policijos kinologų darbu bei stebėti keturkojų pareigūnų pasirodymą, pasikonsultuoti su „RuminaVet“ gydytojais, apžiūrėti greitosios veterinarinės pagalbos automobilį, susipažinti su VšĮ „Penkta koja“ augintiniais bei gydymo būdu, kuomet pasitelkiami šunys – kaniterapija. Žaismingą pasirodymą dovanojo šunų dresūros ir sporto centro „Nasrai“ ir „Agility“ atstovai. Gera nuotaika rūpinosi radijas „Tau“, o „Kika“ stebino prizais ir siurprizais augintiniams ir jų šeimininkams.