Pristatyta Kauno apskr. VPK veikla už 2019 m.

Data

2020 02 13

Įvertinimas
0
1.JPG

Praėjusią savaitę Raudondvario dvare buvo pristatyta Kauno apskr. VPK veikla 2019 m. Susitikime dalyvavo ne tik Policijos vadovybė, bet savivaldybių merai, Kauno apygardos prokuratūros, VMI, STT, Teismo, profesinių sąjungų, veteranų ir kitų įstaigų vadovai.
Veiklos rezultatus, iššūkius, su kuriais teko susidurti, ir numatomus pokyčius 2020 m. pristatė laikinai Kauno apskrities policijai vadovaujantis E. Jablonskas. Jis džiaugiasi pareigūnų pasiekimais, pristatė 2020 m. numatomus Kauno apskr. VPK veiklos organizavimo pokyčius ir kryptis – kalbėjo apie administravimo padalinių filosofijos keitimą, organizacinės kultūros stiprinimą, efektyvesnę šešėlinės ekonomikos reiškinių kontrolę ir aktyvų bei sistemingą eismo kultūros formavimą.
Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras D. Valkavičius padėkojo už atliktus darbus, išspręstas problemas, suteiktą pagalbą prokurorams ir besikreipiantiems pagalbos žmonėms. Jis kalbėjo, kad tikisi, jog Kauno apskr. VPK pareigūnai, atlikdami ikiteisminius tyrimus, surinks pakankamai informacijos dėl teisėto ar neteisėto turto, nes nuo atliktų pareigūnų veiksmų priklauso tolimesni prokuratūros ir teismų veiksmai. Taip pat, išreiškė norą, kad tirdami sunkius ir labai sunkius nusikaltimus ar fiksuodami parodymus ikiteisminio tyrimo pradžioje, pareigūnai taikys šiuolaikines technines priemones. Efektyviau išnaudojant priemones, viso ikiteisminio tyrimo metu fiksuojant procesus, dalyvių nuomones, parodymus, būtų išvengta nesusipratimų teismuose dėl duomenų vertinimo.
Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė džiaugėsi, kad su Kauno apskr. VPK vadovybe vyksta socialinis dialogas ir Lietuvos policijos profesinė sąjunga yra įvardijama kaip socialinis partneris. Kaip pasiekimą 2019 m. ji įvardijo žalų dėl tarnybinių transporto priemonių sugadinimo eismo įvykių metu atlyginimo iš pareigūnų klausimą, kuris išspręstas pareigūnų naudai. 2020 m. iššūkis, pasak jos, – Nacionalinio susitarimo įgyvendinimas ir policijos bendruomenės telkimas. R. Katinienė šiais metais tikisi, jog bus priimami bendri sprendimai, bus vienijama policijos bendruomenė, kad ir ateityje vyks socialinis dialogas.
Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos vadovė Judita Stankienė ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas džiaugėsi pareigūnų darbu, kad didėjantis pasitikėjimas policija – sėkmingo jų darbo rezultatas.