"Prekyba žmonėmis. Viskas šalia mūsų"

Data

2019 06 07

Įvertinimas
0
q1.jpg

Penktadienį, birželio 7 d., Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Bendruomenės pareigūnai kartu su Kauno apygardos vyriausiuoju prokuroru Dariumi Valkavičiumi bei Kauno arkivyskupijos administratoriumi su dekanais, Kauno miesto savivaldybės švietimo skyriaus vedėju, socialinių paslaugų centro atstovais, organizavo konferenciją „Prekyba žmonėmis. Viskas šalia mūsų“. Konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas.

 

Šv. Mortos grupė - tai tarptautinis tinklas, jungtinė policijos ir Bažnyčios iniciatyva. 2015 m. birželio 30 d. Lietuvos Vyskupų Konferencijos pirmininkas, Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas ir Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas pasirašė memorandumą „Santalka prieš prekybą žmonėmis ir šiuolaikinę vergovę“.

 

Bendruomenės pareigūnai ir policijos kapelionai nuolat organizuoja susitikimus ir įvairias priemones su prižiūrimoje teritorijoje veikiančių Katalikų bažnyčios parapijų dvasininkais, savivaldybių kovai su prekyba žmonėmis paskirtais atsakingais specialistais ir nevyriausybinių organizacijų, dalyvaujančių kovos su prekyba žmonėmis veikloje, atstovais, siekiant spręsti esamą problemą.

 

Penktadienį buvo pristatyta naujausia statistika, Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras taip pat pristatė pagrindines bylas su kuriomis tenka susidurti teisėsaugos pareigūnams. Keletą pagrindinių ir dažniausiai pasitaikančių situacijų prekybos žmonėmis atvejų būna fiktyvios santuokos, labai viliojančiais pasiūlymais skelbiamas darbas užsienyje ir kiti.

 

Kauno apskrities policijos pareigūnai ragina gyventojus netylėti, pastebėtus bet kokius galimai su prekyba žmonėmis daromus nusikaltimus nedelsiant apie tai pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.