Patikrinimo metu aptikti neteisėtai pardavinėti nešaunamieji ginklai

Data

2020 02 20

Įvertinimas
0
IMG_0504.jpg

   Pareigūnai ne tik patys vykdo įvairaus pobūdžio policines priemones, bet ir pro pirštus nepraleidžia bei aktyviai tikrina pilietiškų gyventojų pateikiamą informaciją. Vieno iš tokio patikrinimo rezultatas – parduotuvėje rasti ir paimti peiliai, kuriais civilinėje apyvartoje prekiauti draudžiama.
   Vasario 19 d. apie 14.30 val. Kauno mieste, vienoje iš parduotuvių atlikus patikrinimą, joje buvo rasta ir paimta 16 peilių su automatiškai atsilenkiančiomis geležtėmis. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 258 str., dėl neteisėto disponavimo nešaunamuoju ginklu. Už tai numatoma bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.
   „Peilių, kurių geležtės ilgis yra daugiau nei 8,5 cm ir ši automatiškai atsilenkia ar automatiškai iššoka yra draudžiami civilinėje apyvartoje. Nei turėti, nei naudoti, nei pardavinėti jų negalima ir yra draudžiama pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą“, - primena Kauno apskrities policijos pareigūnai, teigdami, kad dažniausiai jų praktikoje iš draudžiamų nešaunamųjų ginklų be peilių su automatinėmis geležtėmis pasitaiko ir kastetų, kurie taip pat yra draudžiami.
   Šiemet jau pradėti 6 ikiteisminiai tyrimai dėl neteisėto disponavimo nešaunamaisiais ginklais, o per praėjusius visus metus Kauno apskrities policijos pareigūnų aptarnaujamoje teritorijoje iš viso buvo pradėti 22 ikiteisminiai tyrimai.
   Pareigūnai įspėja, kad tokios policinės priemonės ir toliau bus aktyviai vykdomos.