Pareigūnai įspėja – gresia nemažos baudos

Data

2018 07 11

Įvertinimas
0
2.JPG

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai, siekdami užkardyti teisės pažeidimus, susijusius su nelegalia prekyba alkoholiniais gėrimais, kontrabandinėmis cigaretėmis ir kitomis akcizais apmokestintomis prekėmis, itin aktyviai vykdo įvairias policines priemones. Kiek mažiau nei per mėnesį jau rasta daugiau nei 1 500 pakelių kontrabandinių cigarečių ir nustatytas ne vienas asmuo, užsiimantis jų prekyba.


Kauno apskr. VPK Viešosios tvarkos valdybos pareigūnai liepos 4-10 dienomis atliko 12 patikrinimų, kurių Kaune, Siūlų ir Partizanų gatvėse, nustatyti asmenys, besiverčiantys nelegalia alkoholio ir kontrabandinių cigarečių prekyba. Rasta 12 pakelių kontrabandinių cigarečių ir 2 litrai skysčio, turinčio alkoholio kvapą.


Taip pat birželio mėnesį Kauno apskr. VPK Kauno miesto Panemunės policijos komisariato pareigūnai, atlikę patikrinimą pagal turimą informaciją, gamybinėse patalpose aptiko ir paėmė 1 575 pakelius cigarečių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos nustatyta tvarka. Manoma, kad šios cigaretės būdavo įsigyjamos iš vilkikų vairuotojų, vykdančių krovinių pervežimą į Baltarusiją, Rusiją ar Ukrainą. Dėl šio įvykio pradėta administracinė teisena pagal Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 209 str. Už tai numatoma bauda iki 4000 eurų su paimtų cigarečių konfiskavimu.  


Pareigūnai dėkoja pilietiškiems gyventojams už teikiamą informaciją bei primena, kad apie vietas, kur prekiaujama akcizais apmokestinamomis prekėmis, apie asmenis, užsiimančius tokia neteisėta veikla, pranešti galima telefonu 112 arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 37) 303 050.