Nesuk rankenos gatvėje – verčiau susitikim trasoje

Data

2019 06 14

Įvertinimas
0
5.JPG

Karštą ketvirtadienio popietę vyko Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnų bei partnerių „ARV-Auto“, „NAVAS Racing Club“ ir „Nacionalinio žiedo“ ne pirmą kartą organizuojamas edukacinis-prevencinis renginys, skirtas motociklų entuziastams.  Nemuno žiedo lenktynių trasoje, vykusio renginio „Nesuk rankenos gatvėje“ metu, dalyviai galėjo ne tik išklausyti teorines pamokas, bet jas taip pat pritaikyti praktikoje.


Birželio 13 d., jau trečią kartą šiais metais vykstantis toks motociklų vairuotojų susitikimas pritraukė dar daugiau lankytojų, kurie nepabūgę karštų orų, nusprendė patobulinti vairavimo įgūdžius. Dalyviai buvo supažindinti su saugaus važiavimo teorija, dažniausiai daromomis klaidomis vairuojant motociklą bei būdais, kaip jų išvengti. Visa išgirsta teorija po to buvo pritaikyta praktikoje. „Trasa nėra gatvė, čia kitokia patirtis. Nors ir reikia būti atidžiam dėl greta važiuojančių kolegų, tačiau čia nėra šalutinių gatvelių, ženklų ar šviesoforų, todėl maksimaliai dėmesį galima telkti į pačią vairavimo techniką“, -  teigė  Kauno apskrities policijos pareigūnas.


Motociklų entuziastas Jonas, paklaustas, kodėl nusprendė atvykti į tokią edukaciją, teigė: „Pirmą kartą esu Nemuno žiedo trasoje, edukaciniame renginyje. Pamaniau, kad tai puikus būdas pasimokyti. Ypač įdomu važiuoti ir mokytis kartu su p areigūnais. Jie taip pat motociklais važinėja, tad įdomu su jais pabendrauti, dalintis patirtimi bei nuomone, sužinoti, koks jų požiūris. Juk jie saugo mus ir prižiūri eismo saugumą, kartu vysto vairavimo kultūrą.“


Tradicija tapusių tokių edukacinių renginių vienas iš bendraautorių, „NAVAS Racing Club“ direktorius Linas Navickas, pastebi teigiamus praktinių važiavimų rezultatus: „Dalyviai čia susiformuoja tam tikrus sąlyginius refleksus ir jeigu įvyksta ekstremali situacija gatvėje, jie instinktyviai teisingai sureaguoja, o ne taip, kaip būtų sureagavę nedalyvavę šiuose renginiuose. Aišku, vieno tokio renginio neužtenka, tačiau, kas nori mokytis, dalyvauja visuose.“


Šios organizuojamos saugaus važiavimo motociklu paskaitos yra nemokamos bei planuojama tokius susitikimus aktyviai vykdyti ir toliau. Kviečiami visi motociklų entuziastai, norintys patobulinti savo turimus transporto priemonės valdymo įgūdžius, tam, jog saugiai pasiektume savo kiekvienos kelionės tikslą.