Neleistinose vietose „greitą“ pėsčiųjų kelionę stabdė policijos pareigūnai

Data

2019 08 05

Įvertinimas
0
2651_e5558af1c6110d25a3c742651b5b94ab.jpg

Nemažai skaudžių eismo įvykių atsitinka, kuomet pėstysis nusprendžia kirsti važiuojamąją kelio dalį ne pėsčiųjų perėjoje, o ten, kur draudžiama. Pasiteisinimų tuomet sunkiai atrandama, nes lyg tyčia daugeliu atvejų pėsčiųjų perėja nuo pažeidimo vietos yra visiškai greta. Tokiu savo pasirinkimu pėstysis rizikuoja ne tik savo, bet ir kitų eismo dalyvių sveikata ir gyvybe. Pirmadienį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) pareigūnai tikrino, ar gyventojai tampa sąmoningesni ir saugiai kerta važiuojamąją kelio dalį.
Pareigūnams teko pabendrauti ir su keliais vairuotojais, kurie nebuvo linkę praleisti gyventojų nereguliuojamose pėsčiųjų perėjose, tačiau visas likęs dėmesys atiteko neatsakingiems pėstiesiems. 8 administracinio nusižengimo protokolai ir dar 11 rimtų prevencinių pokalbių – tiek užfiksuota  pažeidimų, kuomet pėstysis nusprendė kirsti kelią, pažeisdamas kelių eismo taisykles. Užfiksuota atvejų, kuomet gyventojai arba ėjo ne per pėsčiųjų perėjas, ten kur tai daryti draudžiama, arba per reguliuojamą perėją, tačiau jau degant draudžiamam šviesoforo signalui. Nors daugelis pėsčiųjų teisinosi, kad neva „greit praeina, gi spėja“, tai nėra ir negali būti pateisinama priežastis rizikuosi savo ir kitų sveikata bei gyvybe.
Praėjusią savaitę, nuo liepos 29 d. iki rugpjūčio 4 d., taip pat tikrinta, ar eismo dalyviai sąmoningi ir gatvėse elgiasi saugiai. Tuomet Kauno apskr. VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos pareigūnai nustatė 32 leistino važiavimo greičio viršijimo atvejai: 2 vairuotojai viršijo greitį nuo 10 iki 20 km/val., 20 - nuo 20 iki 30 km/val, 6 - nuo 30 iki 40 km/val, 2 - nuo 40 iki 50 km/val., dar 2 – daugiau nei 50 km/val.
Rugpjūčio 4 d. apie 10.33 val. Jonavos r., kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis 46 km, vyro (gim. 1967 m.) vairuojamas automobilis važiavo 160 km/val. greičiu, kuomet maksimalus leistinas greitis yra  90 km/val. Vairuotojui, kuris greitį viršijo 70 km/val. pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 416 str. 6 d. gresia ne tik bauda iki 550 eurų, bet ir teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių.
Taip pat tikrintas ir transporto priemonių vairuotojų blaivumas. Iš viso išaiškinti 7 neblaivūs automobilių vairuotojai, nustatyti 4 lengvo ir 3  vidutinio girtumo atvejai. Taip pat nustatyti 3 neblaivūs dviračių vairuotojai.
Liepos 30 d., ankstyvą rytą, apie 8.30 val., Jonavos r., kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis 31 km, pareigūnai pastebėjo keliu įtartinai manevruojantį dviratininką. Sustabdžius jį ir patikrinus alkoholio matuokliu, paaiškėjo sunkios kelionės priežastis – dviratininkui nustatytas vidutinis girtumo laipsnis (2,45 prom.).
Praėjusią savaitę pareigūnai užfiksavo 5 pavojingo ir chuliganiško vairavimo pažeidimus. Taip pat pareigūnai nustatė 9 asmenis, vairavusius transporto priemones, tačiau neturinčius teisės to daryti.
Kauno apskrities policija ragina vairuotojus laikytis Kelių eismo taisyklių, būti drausmingiems kelyje bei linki saugaus kelio! Tik kartu rūpindamiesi savo ir kitų saugumu laimingai pasieksime kiekvienos kelionės tikslą.