Kauno pareigūnai kviečia iš arti susipažinti su prekybos žmonėmis formomis

Data

2019 10 17

Įvertinimas
0
DSC_0021.jpg

Kaip atrodo šiuolaikinės vergovės formos? Kaip tai atpažinti? Kaip elgtis sužinojus, kad tavo artimas gali būti išnaudojamas? Spalio 18 d., penktadienį, kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Rotušės aikštę, kur vyksiančio performanso „Prekybos žmonėmis mugė Kaune“ metu pamatys patys savo akimis.


Rotušės aikštėje Mykolo Romerio universiteto ir Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centro mokiniai demonstruos keturias prekybos žmonėmis formas: prostitucija, fiktyvi santuoka, vergiškas darbas bei nepilnamečių įtraukimas, vykdyti vagystes. Mini scenos bus kuriamos kas valandą po 15 minučių, o tarp vaidinimų vyks diskusijos šiomis aktualiomis temomis. Renginyje dalyvaus ne tik Kauno apskrities policijos pareigūnai, bet ir prokuratūros, Caritas bei Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovai, kurie kvies gyventojus diskutuoti ir dalinsis aktualia informacija.


„Prekybos žmonėmis formos yra įvairios ir jos nuolat kinta, ne visada yra iškart pastebimos, tad kalbėti apie šią problemą  - privalu. Daugelis mūsų gali net nesuvokti, jog tokie dalykai gali vykti visai šalia mūsų. Labai svarbu šviesti visuomenę šiuo klausimu, jog susidūrus su tokia situacija, žmonės ją atpažintų, netylėtų ir praneštų apie tai“, - teigia Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato  bendruomenės pareigūnai.


Kviečiame kauniečius ir miesto svečius nelikti abejingais, atvykti ir sudalyvauti renginyje. Pasitelkiant įvairių institucijų atstovus, taip pat pristatant mini scenas šia tema, susirinkę gyventojai galės ne tik iš arčiau susipažinti su visomis prekybos žmonėmis formomis, bet ir įgaus žinių, kaip tinkamiausiai elgtis sužinojus apie tokius atvejus. Pirmasis performansas vyks 11 val., kiti pasirodymai vyks: 12.00-12.15, 13.00-13.15 val., 14.00-14.15 ir 14.45-15.00 val.